WhatsApp pilotuje kryptograficke platby This Week in Crypto
Novinky

WhatsApp pilotuje kryptografické platby | This Week in Crypto – 13. prosince 2021

Kryptografické platby přicházejí do WhatsApp, co se stalo u soudu s údajným zakladatelem Bitcoinu a hádejte, kdo je stále býčí na Bitcoinu? Tyto a další příběhy tohoto týdne v kryptografii.

Služba kryptopeněženky Novi spustila rozšíření svého pilotního programu na přední světové chatovací aplikaci Whatsapp, která patří společnosti Meta Marka Zuckerberga. Vybraní uživatelé v USA mají nyní možnost nakupovat, posílat a přijímat dolarové stablecoiny emitované společností Paxos prostřednictvím chatovací aplikace.

Počítačový vědec Craig Wright, který tvrdí, že vynalezl bitcoin. vyhrál soudní spor proti svému bývalému obchodnímu partnerovi. Wrightovi bylo nařízeno zaplatit společnosti svého zesnulého partnera 100 milionů dolarů za porušení duševního vlastnictví, ale může si ponechat 1,1 milionu předčasně vytěžených bitcoinů, ke kterým má podle svého tvrzení přístup. Navzdory výzvám však Wright nikdy neprokázal, že má přístup k peněžence vynálezce Bitcoinu Satoshiho Nakamota, a je pochybné, že jsou v jeho úschově.

Komunitní platforma, Reddit spuštěno svůj beta program Community Points a otevřela čekací listinu pro uživatele, kteří mohou požádat o tuto funkci pro svou komunitu nebo “subreddit”. Uživatelé mohou získávat komunitní body ve způsobilých subredditech zveřejňováním obsahu a zapojováním se do diskusí. Body lze směnit za kryptoměny nebo je použít k nákupu funkcí či zapojení do správy komunity.

Hlavní vydavatel videoher, Ubisoft představila Ubisoft Quartz, platformu, která hráčům umožňuje získávat a nakupovat herní předměty, které jsou tokenizovány jako NFT na blockchainu Tezos. Hráči budou mít přístup k dropům NFT, předmětům, jako jsou bezplatné skiny zbraní, unikátní brnění a oblečení, spolu se zprávou, která teasuje budoucí iniciativy: “Tohle je teprve začátek…”

Hlavní burza Coinbase bude podporovat kryptografické hardwarové peněženky, počínaje Ledgerem. Uživatelé Peněženka Coinbase rozšíření prohlížeče bude moci připojit svou Ledger hardwarové peněženky od příštího roku a zároveň si zachovat vlastní úschovu a plnou kontrolu nad svými aktivy. Mobilní aplikace Coinbase bude v budoucnu podporovat také hardwarové peněženky Ledger.

Ve snaze aktualizovat pravidla pro australské platební systémy, byly navrženy nové předpisy zahrnout definici služeb a produktů souvisejících s kryptoměnami, čímž by se digitální aktiva dostala “ze stínu”. Firmy, které nakupují a prodávají kryptoměny, budou muset mít licenci a vláda pracuje na plánu licencování kryptoburz v zemi.

Ředitel CIA William Burns odhalil že agentura v současné době provozuje řadu různých projektů zaměřených na kryptoměny. CIA se zaměřuje zejména na útoky ransomwaru a pomoc ostatním agenturám americké vlády poskytováním solidních zpravodajských informací souvisejících s kryptoměnami.

Necelé dva týdny po předchozím nákupu, Microstrategy přidala více než 1000 dalších bitcoinů do své pokladnice. Současná zásoba bitcoinů společnosti má hodnotu přibližně 6 miliard dolarů. Generální ředitel firmy Michael Saylor se rychle stává největším fanouškem bitcoinu a na Twitteru potvrdil své přesvědčení, že bitcoin nahradí zlato: “Zlato je mrtvý kámen. Není pro něj žádná naděje.”

Cathie Woodová, generální ředitelka společnosti Ark Investment, věří, že že příliv pouhých 5 % institucionálních peněz by mohl katapultovat cenu bitcoinu o dalších 500 000 dolarů. Tvrdí, že kryptoměny jsou novou třídou aktiv s velmi odlišnou korelací ve srovnání s jinými třídami aktiv, což z nich činí klíč k diverzifikaci a svatý grál z hlediska alokace aktiv.

Odesílejte a přijímejte krypto bez zapamatování složitých adres, stejně jednoduché jako odesílání e-mailů s jedním, jednoduchým a zapamatovatelným uživatelským jménem od Unstoppable Domains, našeho sponzora týdne. Použijte domény NFT jako adresu URL nebo platební adresu jako součást své digitální identity. Získejte si svou hned teď bez poplatků za prodloužení nebo reklamaci s doménou odkaz níže.

To je to, co se tento týden stalo v kryptografii, uvidíme se příští týden.

Leave a Reply