Turecky zakon o kryptografii je pripraven pro parlament potvrdil prezident
Novinky

Turecký zákon o kryptografii je připraven pro parlament, potvrdil prezident Erdogan

Jakmile bude zákon o kryptografii implementován, zavede nový ekonomický model, který může potenciálně pomoci obnovit klesající hodnotu liry.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan údajně potvrdil dokončení návrhu kryptografického zákona, který bude brzy sdílen s parlamentem pro hlavní implementaci v zemi.

Ve snaze čelit klesající hodnotě turecké liry prezident Erdoğan sdílel plány na zavedení nového ekonomického modelu, když hovořil na tiskové konferenci v Istanbulu. Jak uvádí informoval podle místních médií NTV, Erdoğan řekl, že zákon o kryptoměnách je připraven, a dodal:

“Podnikneme kroky v této záležitosti tím, že ji neprodleně pošleme parlamentu.”

Uznávaje nedávnou inflační epizodu v zemi, Erdoğan uvedl, že měnová událost nesouvisí s matematikou, ale je záležitostí procesu – což znamená možnost a potenciál růstu hodnoty liry:

“S tímto pochopením máme v úmyslu ji nasměrovat na suché místo. Kurz si však najde svou vlastní cenu na trhu.”

Se zavedením nového kryptografického zákona prezident předpokládá, že se Turecko stane jednou z největších ekonomik 10 na světě. Když mluvil o rostoucích cenách v regionu, sdílel plány na sledování lidí, kteří několikrát denně mění štítky organizátorů ceníků. “Chceme, aby hned snížili zdražení dolaru,” uzavřel.

Související: Bitcoin dosáhl nového historického maxima v Turecku, protože fiat měna lira jde do volného pádu

V listopadu 23 se držitelé Bitcoinu v Turecku vyhnuli zrychlujícímu se pádu měny, protože lira ztratila 15% vůči americkému dolaru během jediného dne.

c4bf9f6a 0b67 443d bde7 b23dafe6744c

Jak uvedl Cointelegraph, pád fiat měny měl za následek, že Bitcoin (BTC) dosáhl nového historického maxima vůči turecké liře. Obchodní pár BTC/TRY dosáhl na Binance hodnoty 723 329 tureckých lir.

Leave a Reply