Jack Dorsey odchazi z Twitteru MicroStrategy ziskava 7 tisic BTC
Novinky

Jack Dorsey odchází z Twitteru, MicroStrategy získává 7 tisíc BTC a Square se mění na Block: Hodler’s Digest, 28. listopadu – 4. prosince.

Přichází každou sobotu, Hodlers Digest vám pomůže sledovat všechny důležité zprávy, které se tento týden udály. Nejlepší (a nejhorší) citace, přijetí a upozornění na regulace, přední mince, předpovědi a mnoho dalšího týdně na Cointelegraph v jednom odkazu.

Nejdůležitější příběhy tohoto týdne

Jack Dorsey odstoupil z funkce generálního ředitele společnosti Twitter

Spoluzakladatel společnosti Twitter Jack Dorsey v pondělí oznámil, že odstoupil z funkce generálního ředitele. Na místo Dorseyho nastoupí člen představenstva společnosti Twitter a technologický ředitel Parag Agrawal, který byl představenstvem společnosti jednomyslně jmenován generálním ředitelem.

Dorsey také působí jako generální ředitel a předseda společnosti Square, která se zabývá technologiemi pro kryptografické platby, a není jasné, zda opustil Twitter, aby se soustředil výhradně na plány platforem na vývoj decentralizovaného Bitcoinu (BTC) výměna. Poznamenal však, že společnost nemusí být vedena zakladateli, aby prosperovala.

Věřím, že je opravdu důležité dát Paragovi prostor, který potřebuje k vedení, řekl Dorsey. Věřím, že je velmi důležité, aby společnost mohla stát sama o sobě, bez vlivu nebo vedení svých zakladatelů.

Bývalý bankéř Citi spouští kryptografický fond ve výši 1,5 miliardy dolarů a jako prvního partnera využívá společnost Algorand

V pondělí oznámil 14letý veterán Wall Street a bývalý bankovní manažer Citi Matt Zhang multistrategický fond ve výši 1,5 miliardy dolarů nazvaný Hivemind Capital Partners, jehož cílem je podporovat nadějné krypto projekty.

Fond bude klást velký důraz zejména na tvůrce kryptografické infrastruktury, virtuální světy a projekty Metaverse a programovatelné peníze. Prvním technologickým partnerem fondů bude blockchain Algorand založený na proof-of-stake.

Zatímco Hivemind ještě neoznámil žádné významné financování, Zhang uvedl, že firma bude podporovat kryptopodnikatele s infrastrukturou, kterou v současné době nemohou nabídnout tradiční modely správy aktiv.

Square se přejmenovává na Block, protože se zaměřuje na blockchain

Když už mluvíme o náměstí, firma ve středu odhalila, že změnila značku na Block, což naznačuje, že se může zaměřit na sektor blockchainu.

Společnost uvedla, že rebranding spojí platební firmu s Cash App, decentralizovaným projektem výměny Bitcoinů tbDEX a platformou pro streamování hudby a videa Tidal. V rámci rebrandingu se Square Crypto, jednotka platební firmy zaměřená na kryptoměny, přejmenuje na Spiral a připojí se k rodině Block.

Blok odkazuje na sousední bloky, kde najdeme naše prodejce, blockchain, blokové večírky plné hudby, překážky k překonání, část kódu, stavební bloky a samozřejmě wolframové kostky, uvedl Square.

Společnost MicroStrategy nakupuje bitcoiny v hodnotě 414,4 milionu dolarů a celkový zůstatek BTC překročil 3,5 miliardy dolarů.

Společnost MicroStrategy, analytická softwarová firma vedená horlivým býkem Bitcoinem Michaelem Saylorem, v pondělí oznámila, že získala 7,002 BTC v hodnotě 414,4 milionů dolarů.

Po nákupu Saylor uvedl, že celkové držení BTC společnosti činí neuvěřitelných 121 044, které byly získány za zhruba 3,57 miliardy dolarů při průměrné ceně 29 534 dolarů za BTC. K financování tohoto posledního nákupu digitálního zlata prodala firma v období od 1. října do 29. listopadu 571 001 akcií společnosti po 732,16 USD za kus.

MicroStrategy poprvé koupila Bitcoin již v srpnu 2020 jako součást své pokladní strategie a se Saylorem v čele firma neúnavně nakupovala aktivum bez ohledu na cenu a nevykazuje žádné známky zpomalení v blízké době.

Meta rozšiřuje oprávněnost kryptografické reklamy na Facebooku

Společnost Meta, která se zabývá virtuální realitou v sociálních médiích, tento týden rozšířila požadavky na způsobilost pro provozování reklamních kampaní na kryptoměny na Facebooku a Instagramu, což společnostem umožňuje větší svobodu při provádění propagačních akcí souvisejících s produkty digitálních aktiv.

Před poslední aktualizací pokynů pro kryptoinzerci společnosti Meta mohl na Facebooku inzerovat omezený počet kryptografických firem, protože platforma uznávala pouze malý počet regulačních licencí.

Podle aktualizovaných zásad mohou nyní kryptografické burzy, obchodní platformy, poskytovatelé peněženek, firmy zabývající se těžební infrastrukturou, poskytovatelé krypto půjček a výpůjční služby získat písemné povolení k provozování reklamy na Facebooku. Jako důvod, proč firma změnila svůj postoj, uvedla zrání a zvýšenou regulaci tohoto odvětví.

Digest 04 12 1

Vítězové a poražení

DEC 4 WL 01

Na konci týdne se Bitcoin (BTC) je na adrese $55,468, Éter (ETH) na adrese $4,407 a XRP na adrese $0.95. Celková tržní kapitalizace je na úrovni $2.54 trilion, podle podle CoinMarketCap.

Mezi největšími 100 kryptoměnami jsou tři největší altcoinové zisky týdne Terra (LUNA) na 62,30 %, Stacks (STX) na 33,85 % a Polygon (MATIC) na 29,04 %.

Tři nejztrátovější altcoiny týdne jsou Gala (GALA) na -30,67%, WAX (WAXP) na -19,18 % a Immutable X (IMX) na -17,85 %.

Pro více informací o cenách kryptoměn si nezapomeňte přečíst Analýza trhu Cointelegraphs.

Nejpamátnější citáty

Existují určité služby, které opravdu neodpovídají regulační formě. Je to šedá zóna, ve které se celé odvětví nachází, a to není specifické pro nás. […] Je to prostě dáno tím, že se zabýváme inovativní technologií, která opravdu nemusí nutně splňovat kritéria, která stávající regulační orgány vnímají jako možná.

Jonathon Miller, generální ředitel společnosti Kraken Australia

CBDC by byl jedním z nástrojů boje proti šifrování. […] Předpokládáme, že CBDC by lidé považovali za důvěryhodnější než krypto. CBDC by byl součástí snahy řešit používání krypto ve finančních transakcích.

Juda Agung, asistent guvernéra Bank Indonesia

Pokud má mince velký počet uživatelů, uvedeme ji v seznamu. To je převažující významný atribut. Vezměme si například meme tokeny; i když to osobně nechápu, pokud ji používá velký počet uživatelů, uvedeme ji. Řídíme se komunitou, na mém názoru nezáleží.

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance

Čínský kryptografický průmysl má vždy naději. Stále máme informační zdroje a stále získáváme další a další uživatele, evangelisty, vývojáře a další. Theres se nemá čeho obávat. Všechno se děje pro to nejlepší.

Anonymní, vedoucí pracovník čínské kryptografické publikace

Jedna věc je říci, že samotný emitent stablecoinů musí být regulovanou bankou Myslím, že je to pravděpodobně přehnané, protože existují naprosto účinné způsoby, jak nebankovní subjekty mohou splnit naše oprávněné obavy z regulace, ale existuje alespoň jasný vztah mezi stávajícím rámcem bankovní regulace a konkrétními opatřeními, která musí emitenti stablecoinů řešit, aby mohli bezpečně fungovat. Zcela jiná věc je však uvažovat o tom, že by poskytovatelé peněženek museli být zcela odděleni od komerčních firem.

Randal Quarles, odcházející guvernér Federálního rezervního systému USA

“Přicházejí inovace, proof-of-stake je mnohem výpočetně efektivnější a má nízkou spotřebu energie. Inovace jsou zde klíčové a přicházejí.

Gary Nuttall, konzultant pro nové technologie ve společnosti Distyltics

Kryptoměna může být složitá na pochopení, ale hodnota významného kryptografického daru převedená na hotovost není. “

James Lawrence, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Engiven

Nepochybně je země metaverse dalším velkým hitem v prostoru NFT. Výstupem rekordních prodejních čísel a neustále rostoucích cen NFT jsou virtuální světy novou špičkovou komoditou v kryptografickém prostoru.

Příspěvek DappRadar

Předpověď týdne

Bitcoin testuje nervy obchodníků, protože analytik znovu vydává předpověď ceny BTC ve výši 400 000 dolarů

Bitcoin zahájil týden 28 v listopadu poklesem z téměř 55 000 dolarů na téměř 53 300 dolarů, po němž následoval nárůst přes 58 000 dolarů, podle Cointelegraphs index cen Bitcoinu. Po nedělní cenové akci se většinu zbytku týdne BTC obchodoval v rozmezí od 55 800 do 59 300 dolarů.

Ve středečním tweetu poskytl obchodník s kryptoměnami Michal van de Poppe své myšlenky o trhu s kryptoměnami a poznamenal, že si přeje, aby se BTC pod úrovní 60 000 dolarů změnil na podporu.

Je to velmi jednoduché. Pod $ 60K jsem zůstal opatrný / medvědí, protože bych rád viděl, že se tato oblast otočí, tweetoval. Úrovně, které je třeba sledovat pro nákupy; zóna $ 53K-54K a zóny $ 47-50K pro #Bitcoin, dodal. Kdy nakupovat #altcoins? V prosinci. V posledních týdnech se nic nezměnilo.

V samostatném tweetu ve středu van de Poppe také poskytl své myšlenky o několika možných cenových cílech pro vrchol býčího cyklu, přičemž si všiml cenových rozsahů mezi 350 000 a 450 000 dolary pro Bitcoin a mezi 10 000 a 17 500 dolary pro Ethereum, kromě rozsahů i pro další aktiva. Stejný seznam se stejnými čísly zveřejnil na Twitteru již v dubnu 2021, s výjimkou Elrondu, u kterého nový seznam uvádí aktualizovaný možný cílový cenový rozsah.

FUD týdne

Digest 04 12 2

Vladimir Putin říká, že kryptoměny “nesou vysoká rizika

Ruský prezident Vladimir Putin, muž s pověstí čistého člověka, který se zcela jistě nikdy nezapojil do žádné nekalé činnosti, si tento týden vzal čas ze svého nabitého programu, aby vyjádřil své obavy ohledně rizikové povahy spekulací s kryptoměnami.

Podle zpráv z místních médií v úterý Putin zaměřil kritiku na investiční fórum “Russia Calling!” v Moskvě. Devětašedesátiletý vyzval k většímu monitorování a regulaci kryptoměn v Rusku a bystře poukázal na to, že v některých zemích dochází k významnému přijetí digitálních měn.

“Není to ničím podloženo, [and] volatilita je kolosální, takže rizika jsou velmi vysoká, řekl. Domníváme se také, že je třeba naslouchat těm, kteří o těchto vysokých rizicích hovoří.

Bitcoin poprvé selhává v měsíční uzávěrce “nejhoršího scénáře”, začíná prosinec pod 57K dolarů

Bitcoin nedokázal dosáhnout listopadové uzavírací ceny 98,000 dolarů, kterou požadovala osobnost Twitteru PlanBs takzvaný podlahový model. S Bitcoinem sedícím na $ 57,000 v listopadu 30 byla skutečná cena zhruba 71% pod předpokládanou cenou.

Ve středečním příspěvku na Twitteru PlanB poznamenal, že dá svému slavnému modelu ještě jeden měsíc, ale byl neústupný v prohlášení, že 100 000 dolarů za BTC je stále na cestě do konce roku, když poukázal na model S2F. Dále vysvětlil: “V současné době je na trhu více než 200 000 dolarů:

Žádný model není dokonalý, ale toto je velká chyba a první za 10y! Odchýlení / černá labuť? Dám modelu Floor ještě 1 měsíc. Model S2F neovlivněn a na cestě k 100K dolarům. Pozor na trolly, kteří si pletou Floor a S2F model!

BadgerDAO údajně trpí narušením bezpečnosti a ztrácí 120 milionů dolarů

Protokol DeFi BadgerDAO údajně tento týden utrpěl narušení bezpečnosti ve výši 120 milionů dolarů, přičemž uživatelé na Twitteru upozornili na nepříjemný frontendový útok, při kterém byly finanční prostředky odebrány z peněženek lidí pomocí schválení koberce kolem 2 hodin UTC ve čtvrtek.

Zatímco BadgerDAO v té době oficiálně nepotvrdil útok, uvedl, že všechny inteligentní smlouvy na platformě byly pozastaveny, aby se zabránilo dalším potenciálně škodlivým výběrům.

Škodliví aktéři se zaměřili na protokol v síti Ethereum na adrese smlouvy 0x1fcdb04d0c5364fbd92c73ca8af9baa72c269107 a uživatelé, kteří s touto smlouvou interagovali, jsou vyzváni, aby zrušili povolení ze své peněženky.

Nejlepší funkce Cointelegraph

Digest 04 12 3

Umění NFT nikdy nebude masově rozšířeno Licence NFT mohou být

Prodej digitálního umění NFT vytváří jeden titulek za druhým, ačkoli to není skutečné masové využití této nové technologie.

Čáry v písku: Americký Kongres vnáší do kryptografie stranickou politiku

Existuje příliš mnoho členů Kongresu, kteří nemají dostatečnou základnu porozumění. Kongres musí vstoupit a přinést do tohoto prostoru regulace.

NFT Wear-to-earn se zaměřují na miliardový módní průmysl

Zde se dozvíte, jak wear-to-earn NFTs ovlivní módní sektor a co se může stát, pokud se stanou trendem.

Leave a Reply