Institucionalni investori ocekavaji v pristim roce vyraznou korekci na trhu
Novinky

Institucionální investoři očekávají v příštím roce výraznou korekci na trhu s kryptoměnami

Mnoho institucionálních investorů předpovídá v příštím roce velkou korekci na trhu kryptoměn, ukazuje průzkum zveřejněný společností Natixis Investment Managers. Přestože vidí kryptoměny jako hlavního uchazeče o velkou korekci, institucionální investoři se stále více zahřívají na této třídě aktiv.

Institucionální investoři vidí krypto jako hlavního uchazeče o velkou korekci

Společnost Natixis Investment Managers zveřejnila ve středu výsledky průzkumu mezi globálními institucionálními investory. Společnost provedla průzkum mezi institucionálními investory 500, kteří dohromady spravují aktiva ve výši 13,2 bilionu dolarů pro veřejné a soukromé penzijní fondy, pojišťovny, nadace, nadační fondy a státní investiční fondy po celém světě. V USA bylo zahrnuto téměř 100 institucionálních investorů, kteří spravují aktiva v hodnotě 1,3 bilionu dolarů.

Institucionální investoři byli dotázáni, na kterých trzích dojde v příštím roce k výrazné korekci. Zatímco “instituce vidí potenciál pro korekce v celé řadě tříd aktiv a sektorů,” uvádí se ve výsledcích průzkumu:

Domnívají se, že hlavním kandidátem na významnou korekci v příštím roce budou kryptoměny.

Společnost Natixis podrobně uvedla, že kryptoměna je na prvním místě na seznamu obav z korekce, přičemž více než polovina dotázaných institucí volá po korekci. Na dalších místech seznamu jsou dluhopisy citlivé na úrokové sazby (45 %), akcie (41 %) a technologie (39 %).

Navzdory předpovědi velké korekce pro trh s kryptoměnami se institucionální investoři stále více zahřívají na třídě aktiv, poznamenala společnost Natixis a uvedla: “V současné době se na trhu s kryptoměnami objevuje více investorů:

I když je krypto hlavní kandidát na korekci, instituce se začínají zahřívat k digitální měně.

Společnost Natixis dodala: “Čtyři z deseti považují krypto za legitimní investiční možnost a z 28%, kteří investují do krypto, 90% říká, že zachovají (62%) nebo zvýší (28%) svou alokaci.” Mezitím 87 % institucionálních investorů očekává, že centrální banky budou nakonec kryptoměny regulovat.

V posledních měsících projevil o kryptoměny zájem stále větší počet institucionálních investorů. V květnu globální investiční banka Goldman Sachs uvedla, že strach z promeškání (FOMO) je hnací silou instituce na Bitcoin. Z červencového průzkumu společnosti Nickel Digital Asset Management vyplývá, že 82 % institucionálních investorů a správců majetku je plánuje zvýšit své kryptografické expozice do roku 2023.

Souhlasíte s institucionálními investory, kteří se zúčastnili průzkumu, ohledně velké korekce na trhu s kryptoměnami? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

Leave a Reply