crypto business g5b121bbd3 1920
Průvodci

Co je to kryptoměna? Zde je to, co byste měli vědět

Kryptoměny vám umožňují nakupovat zboží a služby nebo je obchodovat za účelem zisku. Zde informací o tom, co jsou kryptoměny, jak je nakupovat a jak se chránit.

Mnoho nebo všechny zde uvedené produkty pochází od našich partnerů, kteří nás kompenzují. To může ovlivnit produkty, o kterých píšeme a kde a jak se produkty na stránce zobrazují. To však nemá vliv na naše hodnocení. Naše názory jsou naše vlastní. Níže je uveden seznam našich partnerů a jak vyděláváme peníze.

Investiční informace uvedené na této stránce slouží pouze pro vzdělávací účely. CryptoNovinky neposkytují poradenské ani zprostředkovatelské služby, ani nedoporučují či neradí investorům nákup či prodej konkrétních akcií či cenných papírů.

1. Co je to kryptoměna?

Kryptoměna (nebo „kryptoměna“) je forma platby, kterou lze obíhat bez potřeby centrálního měnového orgánu, jako je vláda nebo banka. Místo toho jsou kryptoměny vytvářeny pomocí kryptografie, aby je lidé mohli bezpečně nakupovat, prodávat nebo obchodovat.
Kryptoměny lze směnit za zboží a služby, i když se často používají jako investiční nástroje. Kryptoměny jsou také klíčovou součástí fungování některých decentralizovaných finančních sítí, kde jsou digitální tokeny důležitým nástrojem pro provádění transakcí.

Nejpopulárnější kryptoměna, bitcoin, byla historicky volatilní. V roce 2021 dosáhla nového historického maxima nad 65 000 USD, než se stáhla zpět. (Aktuální cenu za nákup bitcoinů můžete zkontrolovat zde.)

2. Jak mohu investovat do kryptoměn?

Ačkoli některé kryptoměny včetně bitcoinu lze zakoupit v USA. USD, jiné vyžadují, abyste platili bitcoiny nebo jinými kryptoměnami.

K nákupu kryptoměny potřebujete „peněženku“ – online aplikaci, která uchovává vaši měnu. Obvykle si vytvoříte účet u směnárny a poté můžete převádět skutečné peníze na nákup kryptoměn, jako je bitcoin nebo ethereum. Zde je více informací o tom, jak investovat do bitcoinů.

Kteří online brokeři nabízejí kryptoměny?
Pokud jste více zvyklí na tradiční makléřský účet, existuje několik online brokerů, kteří nabízejí přístup ke kryptoměnám a akciím. Mezi online brokery hodnocené CryptoNews patří Robinhood, Webull, SoFi Active Investing a TradeStation. Pokud hledáte burzu, která funguje pouze ve světě kryptoměn, hledejte čisté směnárny s kryptoměnami. Tyto platformy, jako jsou Coinbase, Gemini a Kraken, vám neposkytují přístup k hlavním aktivům, jako jsou akcie a dluhopisy, ale obecně mají lepší možnosti kryptoměn a více funkcí peněženky.

3. Kolik existuje kryptoměn? kolik stojí?

Podle webu CoinMarketCap.com pro průzkum trhu existuje více než 17 000 veřejně obchodovaných kryptoměn. Kryptoměny pokračují v růstu. Celková hodnota všech kryptoměn v lednu. Asi 1,7 bilionu dolarů 26. února 2022, což je prudký pokles z historického maxima přesahujícího 2,9 bilionu dolarů na konci roku 2021.

4. Proč jsou kryptoměny tak oblíbené?

Lidé investují do kryptoměn z různých důvodů. Zde jsou některé z nejoblíbenějších:

  • Zastánci vidí kryptoměny jako bitcoin jako měnu budoucnosti a předhánějí se v jejich nákupu, pravděpodobně dříve, než se stanou cennějšími.
  • Některým zastáncům se líbí skutečnost, že kryptoměny znemožňují centrálním bankám řídit peněžní zásobu, protože tyto banky mají tendenci časem snižovat hodnotu peněz prostřednictvím inflace.
  • Jiným zastáncům se líbí technologie za kryptoměnami zvaná blockchain, protože jde o decentralizovaný systém zpracování a záznamu a je bezpečnější než tradiční platební systémy.
  • Někteří spekulanti mají rádi kryptoměny, protože zhodnocují a nezajímá je dlouhodobé přijetí měny jako způsobu přesunu peněz.

5. Je kryptoměna dobrá investice?

Kryptoměny mohou zhodnocovat hodnotu, ale mnoho investorů je považuje spíše za spekulace než za skutečnou investici. důvod? Stejně jako skutečné peníze, ani kryptoměny negenerují cash flow, takže abyste mohli vydělávat, musí někdo zaplatit víc než vy.

Toto je takzvaná investiční teorie „velkého blázna“. Porovnejte to s dobře řízeným podnikem, který v průběhu času zvyšuje svou hodnotu tím, že zvyšuje ziskovost a peněžní tok svých operací.

Pro ty, kteří chtějí bitcoiny Pro ty, kteří vidí kryptoměny jako měnu budoucnosti, je třeba poznamenat, že měny potřebují stabilitu.

Některé významné osobnosti investiční komunity radí potenciálním investorům, aby se vyhnuli jejich otevření. Za zvláštní zmínku stojí legendární investor Warren Buffett, který přirovnal bitcoiny k papírovým šekům: “Je to velmi efektivní způsob, jak posílat peníze, můžete to dělat anonymně atd. Šeky jsou také způsob, jak převádět peníze. Šeky stojí za hodně. peníze? Prostě protože je lze převést?\”

Pro ty, kteří vidí kryptoměny jako bitcoin jako měnu budoucnosti, je třeba poznamenat, že měna potřebuje stabilitu, aby obchodníci a spotřebitelé mohli určit, co je spravedlivé. Zatímco například bitcoin se v prosinci 2017 obchodoval v blízkosti 20 000 USD, jeho hodnota o rok později klesla na přibližně 3 200 USD. V roce 2020 dosáhla znovu historického maxima.

Tato volatilita cen vytváří rébus. Pokud je pravděpodobné, že bitcoiny budou mít v budoucnu větší hodnotu, je méně pravděpodobné, že je lidé dnes utrácejí a obíhají, což snižuje jejich hodnotu Proč je utrácet, když má bitcoin v příštím roce trojnásobnou hodnotu?

6. Jsou kryptoměny legální?

Přestože Čína jejich používání z velké části zakázala, v konečném důsledku je na každé zemi, zda jsou si právně rovné nebo ne.Nezapomeňte také zvážit, jak se můžete chránit před podvodníky, kteří vidí v kryptoměnách příležitost, jak podvést investory. Jako vždy, kupující pozor.

Mám koupit kryptoměnu?

Kryptoměny jsou neuvěřitelně spekulativní a volatilní nákup. Obchodování s akciemi v zavedených společnostech je obecně méně rizikové než investice do kryptoměn, jako je bitcoin.

Leave a Reply